Close nav
close
Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Köpeklerin tuvalet eğitimi sürecinde sabırlı olmanız ve uyum sağlamaları için köpeğinize zaman vermeniz gerekir. Bazı köpekler rutine çabuk uyum sağlarken, bazıları daha fazla zamana ve desteğe ihtiyaç duyabilir. Yeni yavru köpeğinizi veya köpeğinizin tuvalet eğitimine yardımcı olacak ipuçlarımız. 
 
1-Köpeğiniz tuvaleti geldiğinde bazı işaretler verir. Köpeğinizin aşağıdakilerden herhangi birini yaptığını fark ederseniz, hızlı ama sakin bir şekilde dikkatini çekin ve onu dışarı çıkarın.
 

  • Hızlı nefes alıp, daire çizerek, sızlanarak, havlayarak veya genel huzursuzluk haliyle hareket ediyorsa,
  • Yeri koklama, yere eğilme ya da çömelme gibi hareketler yapıyorsa,
  • Kapıya gidiyorsa,

Köpeğinizin yukarıdakilerden herhangi birini yaptığını fark ederseniz, hızlı ama sakin bir şekilde dikkatini çekin ve onu dışarı çıkarın.
 
Bu işaretlerden bazıları diğerlerinden daha belirgin olabilir, bu yüzden onları her seferinde yakalamazsanız endişelenmeyin. Bu süre içinde tuvaletlerini eve yaptıkları taktirde sakin olun ve bölgeyi temizleyin. Köpeğinizi asla bu tür kazalar için cezalandırmamalısınız. Bu onları strese sokabilir ve sizden korkabilir, hatta tuvalete gitmekten korkabilir ve bunun yerine bu konuda ketumlaşabilir.


Anahtar Kelimeler:EğitimiTuvaletKöpeklerde